Інструктаж та бесіди (жовтень,листопад 2022)


18 листопада

Правила поведінки в екстремальних ситуаціях.



4 листопада

Причина пожежі-недбалість!



Пожежа — стародавнє слово, від якого палахкотить вогнем і пахне гірким димом. У житті людини вогонь відіграє винятково важливу роль.. Зігрівання наших жител, приготування їжі, розвиток науки й техніки пов'язані з, вогнем. Але були часи, коли люди не знали вогню. Вони вживали сиру їжу, у зимову холоднечу мерзли від холоду, великі хижі звірі нападали на людину. Тисячоліття знадобилися людині для того, щоб навчитися добувати вогонь і користуватися ним. Прадавні люди вклонялися вогню як незрозумілому і грізному божеству, загадковому брату сонця. Це знайшло відбиття в численних легендах, сказаннях і казках минувшини.

За відомою легендою, вогонь людям подарував Прометей, викравши його з Олімпу. На кару Зевс велів прикувати зухвальця до Кавказьких гір. Щодня прилітав до Прометея великий орел й клював йому печінку. Так,тривало тисячоліття. Настільки дорога плата вимагає уважного і дбайливого ставлення до вогню. У прадавні часи запалити вогонь було складно, і люди постійно підтримували його в багатті або вогнищі. Наразі, щоб запалити вогонь, достатньо чиркнути сірником. А от щоб загасити палахкотливу пожежу, потрібні нелюдські зусилля, багато техніки й новітні засоби.


21 жовтня

Правила поведінки під час осінніх канікул.



14жовтня

Мінна безпека. 






07 жовтня 

Наркологічна небезпека



Про наркоманію зараз говорять в усьому світі. З нею пов'язують падіння моралі та зростання злочинності. Ця проблема сьогодні тривожить всіх: підлітків, медиків, соціологів, юристів, педагогів. Це — соціальна трагедія.  Однією з причин поширення наркоманії є дефіцит знань про наркотики і їхній вплив на організм людини. Підлітки помиляються, вважаючи наркоманію розвагою, що несе у світ приємних відчуттів. Вони навіть не підозрюють, яку небезпеку приховують у собі ці «задоволення», які наслідки викликають невинні, на перший погляд, захоплення, до якої життєвої трагедії вони призводять.>До лав наркоманів легко потрапляють «за компанію». Тим, хто починає приймати наркотики,  слід пам'ятати, що відмовитися від цієї звички буде нелегко. У наркомана виникає психічна та фізіологічна залежність, він думає тільки про те, як здобути нову дозу. Потяг до наркотиків не зникає  за одну  мить.  Такі люди відсторонюються від друзів і родичів, перестають цікавитися навчанням, спортом, ізолюються від оточення, стають агресивними і некомунікабельними, часто втрачають фізичну форму. Як при вживанні алкоголю, так і при вживанні наркотиків потрібна велика рішучість, щоб раз і назавжди сказати «ні».
Це може зробити людина, яка завжди:
—    поважає себе та інших;
—    вміє не тільки говорити, а й слухати;
—    впевнена у собі та своїх діях;
—    відповідає за свої вчинки;
—    відкрита почуттям і вміє вільно їх висловлювати;
—    може знайти в собі сили розповісти близьким про свою проблему;
—    не дозволяє порушувати свої права, але й не  ігнорує права інших.
А що ж робити тим, хто хоче, але не може сказати «ні», тим, хто не відчуває себе настільки сильним, щоб протистояти тиску з боку оточуючих? Необхідно почати працювати над підвищенням власної самооцінки.
Як показують статичні дані, 80% наркоманів — молоді люди до 30  років. Найчастіше захоплюються наркотиками у віці 13—14 років. Таким чином, жертвами наркоманії стають діти і підлітки. Всі форми наркоманії призводять до психічного та емоційного розладу, завершенням якого є повна деградація особистості. Будь-які форми наркоманії і токсикоманії   супроводжуються   патологією   всіх   органів  і систем. Це є враження серця, легень, печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту, системи крові, інфекційні враження скелету. Хворі, що користуються ін'єкціями часто заражаються вірусом СНІДу, який вражає імунну систему, що призводить до смерті від різних захворювань. 
—    Відносно одягу став неакуратний. Серед речей з'явилися баночки, з'явився незрозумілий запах, шприци і пігулки. 
—    З дому можуть зникати речі, коштовності.
—    Надмірна веселість, почервоніння обличчя,    різкі   зміни   в   апетиті  
— Ймовірні   ознаки   вживання   «веселого біломору»;    вузькі    зіниці,    млявість, відчуженість    (вживання    наркотиків опійної групи);  налиті кров'ю очі.
— Зміна   в   розмові,   бліда   шкіра, надмірне вживання рідини, порушення координації. 
Висновок 
Як бачимо, гра в життя і смерть починається легко і весело з друзями і подружками. А з бездни  доводиться вибиратися поодинці. Мало в кого з тих, хто спробував наркотик, вибратися вистачає сили. Тож жити чи не жити? Ось в чому питання... І вам обирати свій шлях самим.